Обов’язкові процедури в аеропорту:

Реєстрація

У кожному аеропорту є багато дисплеїв, які транслюють інформацію: номери рейсів, стійки реєстрацій, прибуття, відправлення, статус рейсу і т.д. На цьому табло знайдіть свій номер рейсу. Пункт призначення кількох рейсів може збігатися, час вильоту може бути змінено, тому шукаємо строго за номером рейсу.

За дві години до вильоту на табло з’явиться інформація про номер стійки реєстрації, де оформлюється рейс. Реєстрація зазвичай закінчується за 30-45 хвилин до вильоту, тому якщо ви збираєтеся летіти вперше, і не знаєте що і як, приїжджайте заздалегідь!

Стійка реєстрації

На цьому етапі потрібен тільки один документ: паспорт. Всі квитки вже є в системі і, по суті, потрібні більше мандрівникові, щоб не забути номер рейсу, час відправлення та інші деталі.

А ще зареєструватися можна онлайн.

Близько стійки на вагах зважуємо багаж і ручну поклажу.

Зверніть увагу, що у різних авіакомпаній варіюється розмір і вага ручної поклажі, який можна безкоштовно пронести на борт. Але в більшості випадків можна взяти як мінімум рюкзак вагою до 7 кг. У не-лоукост — чемодан для ручної поклажі, розміром 55 см х 40 см х 20 см, точні дані потрібно уточнювати для кожної окремої компанії.

Після того як багаж зданий, з ним можна попрощатися до моменту прильоту в потрібну точку. Якщо ви летите з пересадками не на лоукостері — то у фінальній точці. Якщо пересідаєте з одного на інший рейси компаній на кшталт Wizzair або Ryanair, або подібних лоукостерів, то багаж потрібно забирати кожен раз, цей момент краще уточнити при здачі багажу.

На стійці реєстрації вам видадуть посадковий талон і наклеєчку від багажу — це дуже важлива штука. Якщо раптом багаж відправиться не туди, по ній його шукатимуть.

Митний контроль

Залежно від правил аеропорту, перевірок безпеки буде від однієї до чотирьох. Вони можуть пройти легко, а можуть змусити зняти ремінь, взуття, вивернути всі кишені і прискіпливо розглянути вміст ручної поклажі. Це абсолютно нормальна процедура, а щоб не засмучуватися, якщо щось можуть вилучити, то ось перелік забороненого для перенесення в ручній поклажі:

зброю, вибухонебезпечні речовини, балончики з різними вибухонебезпечним газом;

ножі, скальпелі, манікюрні ножиці, будь-які гострі предмети;

рідини більше 50 ml;

хімікати і токсини.

Паспортний контроль

Цей етап займає пару хвилин, потрібно надати паспорт, якщо рейс по країні, і закордонний паспорт, якщо рейс міжнародний.

Посадка на літак

На посадковому талоні вказано Gate рейсу. Зазвичай посадка починається за півгодини до вильоту, потрібно підійти до відповідного гейту та пройти останню перевірку, віддавши посадковий талон. Від нього відірвуть шматочок і випустять до «рукаву» або автобусику, який відвезе до борту. На корінці написаний номер ряду і буква. Маркування місць можна знайти зверху над кріслами. Якщо раптом виникнуть питання, можна завжди звернутися до бортпровідників.

В аеропорті прибуття

Просто йдіть за натовпом з літака або орієнтуйтеся на оголошення і показники. Спочатку в аеропорті прибуття буде паспортний контроль (якщо це не внутрішній рейс), потім — отримання багажу. Його іноді доводиться чекати, тому що багаж з літака підвозять партіями. Якщо ви летіли з пересадками, то багаж і зовсім може прилетіти через кілька годин або днів, таке трапляється. Тому в ручній поклажі варто мати все необхідне хоча б на перший вечір

У залі отримання багажу будуть дисплеї з номером рейсу і маршрутом, а поруч — номер стрічки видачі багажу. Забираючи багаж зі стрічки, обов’язково подивіться, чи вказано на ручці саме ваше ім’я, інакше потім може бути ніяково.

Після отримання багажу, якщо вам нема чого декларувати, то йдете в зелений коридор і виходите з аеропорту. По дорозі до виходу можуть точково попросити показати речі — це теж не страшно і в рамках норми.